خدمات

شرکت ریخته های نسوز مهر به منظور تلاش در پیشبرد صنعت کشور ، از حداکثر تجهیزت فرآیندی و نیروهای متخصص در بخش فنی مهندسی و تحقیق و توسعه بهره گرفته است.

فعالیت های این شرکت تنها به تولید قطعات و ساخت تجهیزات مشخص ختم نمی شود ، بلکه در بخش طراحی ، مشاوره و بازرسی نیز نیروهای متخصص این شرکت با تکیه بر توان علمی بالا ، تجربیات فنی -  تکنولوژیکی و هم چنین استفاده از دانش روز دنیا و اخذ مدارج کاربردی و تخصصی ، همواره در کنار صنعت کشور و در جهت اعتلای آن گام برداشته اند.

در بخش طراحی و مهندسی معکوس با توجه به نیاز روز کشور ، پرسنل این شرکت مسلط به نرم افزارهای کاربردی دنیا نظیر CATIA ، SOLIDWORKS ، MECHANICAL DESKTOP ، AUTOCAD و ...  جهت طراحی های مکانیکی اعم از تهیه نقشه های ساخت و مدل سازی قطعات می باشند. هم چنین در بخش آنالیز شیمیایی و مکانیکی نسوز مهر مجهز به امکانات پرتابل و آزمایشگاهی تخصصی به منظور شناخت قطعات خاص و تهیه  شناسنامه فنی برای قطعات می باشد. به علاوه این شرکت از نیروهای مجرب و متخصص خود در زمینه تعیین فرآیند ، انتخاب مواد و طراحی تکنولوژی بهره گرفته تا با تکیه بر تجربه ایشان و به خدمت گرفتن نرم افزارهای شبیه سازی در زمینه ریخته گری و تولید نظیر SUTCAST و ... نیاز مشتریان که همانا کیفیت بهتر و قیمت تمام شده کمتر می باشد ، مرتفع گردد.

در بخش بازرسی ، پرسنل ریخته های نسوز مهر دارای تجربیات متعدد و مدارک معتبر تأیید شده از موسسات معتبر داخلی و جوامع بین المللی می باشند چرا که دستیابی به کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی بدون در اختیار داشتن کادر فنی و کنترل کیفی صالح امکانپذیر نیست. به این منظور شرکت همواره در جهت هرچه توانمند ساختن بخش کنترل کیفیت گام های موثری برداشته است. علاوه بر پرسنل صلاحیت دار در زمینه تست های مخرب و نیز غیر مخرب نظیر PT ، VT ، UT و ... امکانات پیشرفته سخت افزاری نیز در بخش کنترل کیفیت مبین تأکید بر اصل کنترل کیفی از سوی مدیران شرکت است. برخی از امکانات این شرکت عباتند از :

آزمایشگاه کامل ماسه

آزمایشگاه کامل متالوگرافی

آزمایشگاه کوانتومتر

سختی سنجی ثابت و پرتابل

آزمایشگاه شیمی

دستگاه التراسونیک

دستگاه ترمومتر پرتابل کوره القایی و کوره عملیات حرارتی

 

مدل سازی و قالب گیری :

در بخش مدل سازی پرسنل باتجربه شرکت قابلیت طراحی و ساخت انواع مدل های ریخته گری اعم از فومی ، چوبی ، آلومینیومی و ... را دارا می باشند و به منظور دستیابی به دقائق مورد نظر از کامل ترین تجهیزات بهره می گیرند.

قالب گیران ریخته های نسوز مهر نیز با توجه به حساسیت این امر ، از کارآمدترین و با تجربه ترین نیروها انتخاب شده اند. در زیر به برخی از تجهیزات فرآیندی در بخش قالب گیری اشاره می شود :

میکسر مداوم 5/3 تن در ساعت

یونیت تولید گاز CO2

سیستم بازیابی ماسه

ماشین ماهیچه سازی HOT BOX

 

ریخته گری :

بی شک بحث ذوب ریزی مهم ترین قسمت از یک فرآیند ریخته گری است. پرسنل فنی شرکت با در نظر گرفتن اهمیت این بخش به طور مداوم بر عملکرد تکنیسین ها ، کیفیت ذوب و نحوه پرشدن قالب مطابق با استانداردهای موجود نظارت می کنند. تجهیزات ذوب ریزی نسوز مهر عبارتست از :

 

کوره های ذوب القایی با فرکانس متوسط با ظرفیت 4 تن ذوب در ساعت با توانایی ذوب ریزی قطعات به وزن 4 تن

پاتیل سرریز به ظرفیت 1200 کیلوگرم و 500 کیلوگرم  و پاتیل کف ریز به ظرفیت 1500 کیلوگرم

 

تمیزکاری :

تجهیزات ما در این بخش عبارتند از :

ماشین شات بلاست آویزی و اتاقچه ای

سنگ پاندولی و ایستاده

سالن تمیزکاری و سنگ زنی با تجهیزات مربوطه

 

عملیات حرارتی :

شرکت ریخته های نسوز مهر مفتخر است که با در نظرگرفتن شرایط کاری قطعات ، موفق به انتخاب متریال مناسب و در نهایت طراحی سیکل عملیات حرارتی ویژه به منظور دستیابی به خواص موردنظر مشتریان شده است. این شرکت مجهز به کوره عملیات حرارتی گازی – گازوئیلی به حجم 4 × 2 × 5/1 و نیز کوره آنیلینگ با تجهیزات کامل کوئنچ آب ، هوای سرد فشرده سرد و روغن می باشد.

 

ماشینکاری :

به منظور جلب رضایت و اطمینان بیشتر مشتریان ، ریخته های نسوز مهر در بخش ماشینکاری ، تجهیزات ذیل را به خط تولید خود اضافه کرده است :

 

ماشین تراش

ماشین فرز یونیورسال

دریل رادیال

ماشین تراش کاروسل